April 24, 2024
Tirana, Albania
Lifestyle

Oriola Marashi pozon nudo, në fotografitë e fundit në Instagram

Modelja e njohur shqiptare Oriola Marashi ka arritur të tërheqë vëmendjen e ndjekësve të saj në Instagram me një seri fotografish tejet provokuese

Read More
Bota Lajmi i fundit

Pandemia e ardhshme mund të shkaktohet nga kjo shpellë në Kenia

Shpella më vdekjeprurëse në botë Kitum, e vendosur në Parkun Kombëtar Mount Elgon në Kenia, mund të shkaktojë pandeminë e ardhshme. Shpella doli

Read More
Sport

VIDEO / Çalhanoglu perfeksionon shqipen, ndiqni bisedën me Asllanin!

Kanë qenë të shumta bisedat online të sportiestëve të Interit disa orë pas shpalljes kampion, mbërmjen e djeshme. Kështu mes tyre Kristjal Asslani

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Skandali me shkollën e Magjistraturës, shpallen fituesit dhe shtohen emrat në listë

Një incident ka ndodhur me shkollën e Magjistraturës ditën e sotme. Teksa është shpallur lista e fituesve, lista është marrë me pretendimin se do

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Pjesët e barrierës përfundojnë brenda makinës, aksident i frikshëm në Lushnje

Një aksident është regjistruar pasditen e sotme në by-passin e Lushnjes. Mësohet se dy mjete janë përplasur në tentativë parakalimi dhe si rezultat

Read More
Lajmi i fundit Sport

“Mërzitet” Sylvinho, gëzojnë futbollistët, UEFA merr vendimin e rëndësishëm para Europianit në Gjermani

Jo 23, por 26 lojtarë do të grumbullojnë kombëtaret që do të marrin pjesë në Kampionatin Europian Gjermani 2024. BBC shkruan se në

Read More
Bota Lajmi i fundit

VIDEO / Ja momenti kur Izraeli ekzekuton komandantin e lartë të Hezbollahut

Ky është momenti kur Izraeli ekzekuton një komandant të lartë të Hezbollahut në një sulm ajror preciz mbi makinën e tij në Liban.

Read More
Bota Lajmi i fundit

Armët bërthamore në Poloni, Rusia në alarm: Rritet rreziku për një konflikt global

Destabilizuese dhe të rrezikshme. Kështu e cilësojnë mediat ruse ofrimin e Polonisë për të mirëpritur armatime bërthamore në territorin e saj. Presidenti Andrej

Read More
Politikë

Meta sulmon Dumanin nga Shkodra: Është zëdhënës politik, nuk i druhem arrestimit

Nga Shkodra ku zhvilloi takime me strukturat e Partisë së Lirisë dhe qytetarë, Ilir Meta sulmoi sërish kreun e SPAK, Altin Dumanin. Sipas

Read More
Ekonomi Lajmi i fundit

“Spiunazh në tërheqjen e fuqisë punëtore”, Gonxhe: Të tjerët po na marrin frytet, biznesi nevojë për universitetet

Shtetet po zhvillojnë një spiunazh industrial në tërheqjen e fuqisë punëtore. Kështu e cilëson ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit largimin e fuqisë

Read More