May 24, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Kush është Altin Brahaj, baxhanaku e njëherazi shoferi i Muhamet Rrumbullakut?

Personi që shikoni në foton e mësipërme është Altin Brahaj, baxhanaku e njëkohësisht edhe shoferi personal i Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku. Brahaj njihet si një nga njerëzit më me influencë në fushën e call-centerave në kryeqytet, teksa mësohet së është pronari i vetëm i këtij biznesi në zonën e Zogut

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

EMRAT/ Ortakët e krimit dhe tradhëtarët e amerikanëve – Si Kupola e Policisë së Shtetit dekonspiron operacionet e SPAK!

Kupola që punon kundër SPAK dhe kundër ambasadës amerikane: Muhamet Rrumbullaku, Edmond Rizaj, Neritan Nallbati. Ambasada Amerikane në Tiranë i ka kërkuar llogari ministrit Taulant Balla se pse këta drejtues policie qendrojnë ende në detyrë kur janë të faktuar me prova që janë bashkëpunëtorë të krimit dhe jo të Altin Dumanit dhe të SPAK. Operacioni

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Arben Ndoka kërkoi vrasjen e Bamit/ Ish-deputeti po hakmerrej për vrasjen e të vëllait në 2017

Hetimet e Prokurorisë së Posaçme kanë zbuluar 12 ngjarje kriminale ku të përfshirë rezultojnë të paktën 50 persona për të cilët SPAK lëshoi edhe urdhër arreste. Sipas dosjes voluminoze rezulton se ish-deputeti Arben Ndoka ka kërkuar eliminimin e Durim Bamit i njohur si i fortë i Niklës, pasi kishte dyshime të forta se ai kishte

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Kush e dekonspiroi operacionin e SPAK? Avokati plas “bombën”: BKH i sekuestron celularin Neritan Nallbatit, ka kontakte me bandat

Llangozi shprehet se agjentët e BKH i kanë sekuestruar celularin Nallbatit, pasi dyshojnë se ai ka pasur kontakte me krimin. Teksa sipas avokatit, del dhe te përgjimet e ‘Sky’… Aksioni i SPAK i pak ditëve më parë ka ringjallur debatet sa i takon rezultateve. Duke qenë se ata që u arrestuan ishin të gjithë në

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

“Do ia shuajnë racën”/ 1 mln euro për vëllezërit Bami, zbardhen SMS-të mes Arben Ndokës dhe Shullazit para atentatit

SPAK ka zbuluar nga komunikimet në SKY se pjesë e grupit që bashkëpunojnë për ekzekutimin e Durim Bamit është edhe Arian Tuku. Në dosjen e SPAK, thuhet se paguhet deri në 1 milion euro për vrasjen e vëllezërve Bami, ndërkohë që vërehet dhe një mosbesim mes palëve. Kjo vërehet në momentin kur Emiljano Shullazi i

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Dosja “5D”/ BKH zbarkon në bashkinë e Tiranës dhe UKT

Prokuroria e Posaçme ka thelluar hetimet rreth dosjes “5D”, në kuadër të të cilës u arrestuan 3 bashkëpunëtorët më të ngushtë të Erion Veliajt, Mariglen Qato, Redi Molla e Taulant Tusha, që akuzohen për korrupsion e shkelje të barazisë në tendera, mosdeklarim pasurie etj. Së fundmi, BKH, me kërkesë të SPAK, ka ushtruar kontrolle në

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Zbulohen BISEDAT nga Sky ecc/ Del në skenë dhe emri i Altin Lamajt

Detaje të tjera janë zbuluar nga dosja eStrukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, i cili u zhvillua pak ditë më parë në të gjithë vendin. Në dosjen, e siguruar nga VoxNews janë zbardhur përgjimet e bisedës mes Ervis Martinaj I njohur si mbreti i lojërave të fatit dhe “princi Damian” sic i pëlqent të

Read More
Aktualitet Denonco Kronikë Lajmi i fundit Më të lexuarat

Zbulohet skuadra e killerave që sulmoi Durim Bamin, donin të vrisnin dhe Hamza Tërziun. Burrin e Saida Dollanit e rrahu Fabio Ballabani

“Ora News” zbardh emrat e tre personave që kanë marrë pjesë në mënyrë direkte në teren për të vrarë në muajin nëntor 2020, Durim Bami. Ashtu siç raportuam një ditë më parë, tre personat e veshur si policë nga Ervis Martinaj, për të vrarë Durim Bamin janë, Marklen Haka, Albert Zaja dhe Tori Xheçuka. Pjesë

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Lidhje me grupin e Troplinëve në Durrës, SPAK sekuestron telefonin Neritan Nallbatit

Verifikimi i bisedave në aplikacionin “Sky”, ka sjellë sekuestrimin e një aparati telefonik të një prej eksponentëve të lartë në Policinë e Shtetit, që shërben pranë Drejtorisë së Hetimit të Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organziuar. Burime nga SPAK bëjnë me doje se bëhet fjalë për drejtorin e policisë kriminale Neritan Nallbati, i cili

Read More
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Tirana, ‘parajsa’ e eskortave nga Amerika Latine dhe Lindja! Zbardhet skema: Vijnë në grup, qëndrojnë një muaj

Vdekja nga mbidoza me Xanax dhe Tramadol e 2 ukrainaseve 25 dhe 40 vjeçe në Tiranë të premten, të cilat u gjetën nga shoqja e tyre pasi u zgjua nga gjumi, nxori në pah edhe “punën” që ata po kryenin këto ditë në kryeqytet, shërbimin si eskortë. Ky nuk është rasti i parë i zbuluar

Read More