April 24, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Lajmi i fundit

Pirateria televizive, AMA: Po rishikojmë ligjin, problem transmetimi në internet

Pirateria televizive vijon të mbetet një nga problematikat që Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA) ka raportuar edhe gjatë vitit 2023 duke nënvizuar se

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Dyshimi për cilësinë e mishit në Kosovë, Agjencia e Ushqimit del me sqarime

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka dalë me një njoftim për cilësinë e mishit në Kosovës, pas pretendimeve të ngritura për sigurinë dhe

Read More
Sport

23 apo 26, vendoset zyrtarisht tashmë sa do të jetë lista e lojtarëve në Euro 2024!

23 apo 26 futbollistë në Europianin e Gjermanisë? UEFA ka vendosur t’i japë fund dilemës së vetme të mbetur para startit të Kampionatit

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Morën ryshfet për një ndërtim pa leje, “zhduken” dy zyrtarët e IMT në Elbasan

Kryeinspektori i Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit në Elbasan dhe një vartës i tij janë shpallur në kërkim, nën akuzën e shpërdorimit të

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

“Një prej tyre nga 12 pikë mori 50”, kandidati për gjyqtar: Ja çfarë ndodhi në provimin e Magjistraturës

Një incident ka ndodhur me shkollën e Magjistraturës. Një prej kandidatëve për gjyqtar ka treguar në një intervistë për Top Channel se çfarë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Plagosen me thikë babai me të birin në Shkodër, policia arreston autorin e dyshuar

Dy persona kanë mbetur të dëmtuar mbrëmjen e sotme gjatë një debati për konflikte të dobëta. Mësohet se të dëmtuarit ishin babë e

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

EMRI/ Ra në kontakt me energjinë elektrike, vdes një person në Lezhë

Një person ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pasi ra në kontakt me energjinë elektrike. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në autostradën Tiranë-Lezhë.

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Në vëmende sërish Shqipëria”, publikohet letra me përgjigjet e Engjëll Agaçit për “Rai 3”: E kam ndërprerë veprimtarinë pasi kam marrë funksionin institucional…

 Kryeministri Edi Rama përdori etiketime të ashpra kur iu referua sot emisionit investigativ “Report” të “Rai 3” ku u trajtuan marrëveshja mes Shqipërisë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Emision skadaloz”, gazetari i Rai 3 i përgjigjet Ramës: Këtë të diel, sërish Shqipëria në vëmendje, e vërteta e përgjigjeve që Agaçi na dha me shkrim

Kryeministri Edi Rama përdori etiketime të ashpra kur iu referua sot emisionit investigativ “Report” të “Rai 3” ku u trajtuan marrëveshja mes Shqipërisë

Read More
Lifestyle

Diola Dosti dhe Erolld Belegu po shijojnë pushimet e tyre luksoze në Bali të Indonezisë

Diola Dosti dhe Erolld Belegu, tash e disa ditë po shijojnë pushimet e tyre në luksoze në Bali të Indonezisë. Prej kur bënë

Read More