June 5, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Zbardhet identiteti i autorit shqiptar që qëlloi për vdekje me armë serbin në Gjermani

Një vrasje me armë zjarri është regjistruar ditën e djeshme në qytetin e Duseldorfit në Gjermani. Ngjarja e rëndë është regjistruar para një restoranti në qendër të qytetit në Duaeldorf ku një shqiptar ka vrarë pronarin e biznesit.

Pronari 38-vjeçar i një lokali në Herzogstraße në lagjen Friedrichstadt ka debatuar me 52-vjecar shqiptar i cili është identifikuar si Rrustem Llapi. Në tensione e sipër ata kanë vendosur të dalin jashtë restorantit për të zgjidhur situatën gjë e cila nuk ndodhi madje agravoi më shumë. Pasi situata ka dalë jashtë kontrollit shqiptari papritur ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar disa herë viktimën.

Shqiptari i Kosovës qëllon për vdekje pronarin serb të lokalit në Gjermani

Pas ngjarjes së rëndë ai është arrestuar nga policia. Aktualisht është e paqartë nëse autori dhe viktima njiheshin me njëri-tjetrin ndërsa personi që humbi jetën është serb. Gazeta “Insajderi” ka raportuar se i dyshuari është Rrustem Llapi është një emigrant nga Podujeva që jëtonte prej vitesh në Gjermani ndërsa serbi, Aleksandër Stefanoviç ishte i njohur për arte marciale.