June 5, 2024
Kronikë Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Pogradec, shoferja humb kontrollin e mjetit, përplaset me barrierat anësore e më pas me murin

Një aksident i rëndë u shënua në aksin rrugor Lin-Pogradec pranë zonës e njohur si “Guri i Kuq”, ku një mjet tip “Volvo”, që drejtohej nga një femër, ka humbur kontrollin dhe fillimisht është përplasur me barrierat e rrugës e më pas ka përfunduar në murin mbrojtës.

Për pasojë janë lënduar drejtuesja e mjetit dhe pasagjerja tjetër. Ato u transportuan në spital ku po marrin ndihmë mjekësore. Paraprakisht dyshohet se shkak ka qenë shpejtësia e mjetit çka ka shkaktuar humbjen e kontrollit nga drejtuesja.

Ndërkohë, policia rrugore dhe grupi hetimor kanë shkuar në vendin e ngjarjes dhe kanë nisur hetimet përkatëse.