June 5, 2024
Bota Lajmi i fundit

Stuhia “fundos” Dubain, viktima dhe përmbytje, reshjet pritet të vazhdojnë

Stuhi të forta shiu kanë goditur Dubain dhe shtetet përreth. Ekspertët mendojnë se sasia e shiut të rënë në Dubai është sa sasia e rënë gjatë një viti e gjysmë në total. Një persona ka humbur jetën, theksojnë autoritetet e Dubait. Ndërsa në Oman raportohen për 19persona të vdekur.