June 5, 2024
Bota Lajmi i fundit

Sherri me një viktimë dhe një të plagosur, si ndodhi konflikti mes të rinjve në Greqi

Një sherr i ndodhur në një lokal nate në Greqi, ka shkaktuar një viktimë dhe një të plagosur. Mediat greke kanë publikuar të dhëna të reja nga ngjarja e rëndë, ndërsa raportohet se shkak i këtij sherri janë motive banale.

Një grup i të rinjve që ndodhej në lokal kanë debatuar me një grup tjetër. Në një moment një prej personave kanë nxjerrë armën dhe një tjetër ka sulmuar me thikë.

Greqi/ Një i vdekur dhe një i plagosur nga të shtënat jashtë një klubi në Maroussi

Nga ky konflikt, viktima 23-vjeçar u godit me thikë në qafë dhe për pasojë humbi jetën, ndërsa 26-vjeçari mbeti i plagosur me armë zjarri. Hetimet janë ende në vijim për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.