June 5, 2024
Sport

VIDEO / Çalhanoglu perfeksionon shqipen, ndiqni bisedën me Asllanin!

Kanë qenë të shumta bisedat online të sportiestëve të Interit disa orë pas shpalljes kampion, mbërmjen e djeshme. Kështu mes tyre Kristjal Asslani tregon avancimin e turkut Çalhanoglu në gjuhën shqipe.

Në një komunikim që kanë patur të dy futbollistët zikaltër, Asllani I drejtohet shqip mesfushorit turk dhe ai i përgjigjet gjithashtu në shqip, duke e bërë komnunikimin e tyre mjaft viral sidomos mes shqiptarëve tifozë të Interit.