April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

28-vjeçarja u vra nga ish-partneri teksa fliste me policinë, shkarkohen 5 oficerë grekë

Pesë oficerë policie janë liruar nga detyra pas vrasjes së një 28-vjeçareje më 1 prill jashtë komisariatit në periferi të Agioi Anargyroi, në veri të Athinës. Mes oficerëve të pezulluar janë komandanti i stacionit dhe dispeçeri i urgjencës, i cili ishte në telefon me viktimën kur ajo u vra. Sipas rindërtimit të mediave greke, Kyriaki

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Përfundon greva greke, hapen pikat e kalimit kufitar, qindra kamionë në radhë

Pikat kufitare me Greqinë, të cilat kanë qenë të mbyllura për disa ditë, i janë rikthyer normalitetit. Shërbimi ka nisur normalisht sot, pas një greve nga ana e Sindikatave Doganore, edhe në doganën e Kapshticës, Kakavijës, Tre Urave dhe Qafë Bota. Gjatë kohës që ishin të paralizuara u lejuan të kalojnë vetëm këmbësore dhe mjetet

Read More
Lifestyle

Karrige e grushta kokës, sulm brutal ndaj reperit të njohur shqiptar në Greqi

Reperi me origjinë shqiptare Sin Boy është dhunuar fizikisht në sulm të egër nga persona të maskuar, teksa ai performonte live në rrjetin social Tik Tok nga një sallon flokësh. Sipas mediave greke ngjarja ka ndodhur në Athinë, ku Sin Boy jeton. Në video, të paktën dy burra të veshur me të zeza dhe të

Read More
Bota Kronikë Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Greqi, makina përplas dy kalimtare, njëra prej tyre shqiptare

Dy persona kanë humbur jetën pas një aksidenti rrugor të ndodhur mëngjesin e sotëm në Patridha të Verias në Greqi. Ngjarja ka ndodhur në orën 9.40 të mëngjesit, në km 6 të rrjetit rrugor që lidh Verian me Skydrën. Dy viktimat, një 68-vjeçare dhe një 20-vjeçare shqiptare e identifikuar si Elisa Doka nga Njësia Administrative

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Mbyllen 48 orë doganat greke, lejohen vetëm këmbësorët dhe emergjencat shëndetësore

Të gjitha pikat kufitare tokësore me Greqinë, do të jenë të mbyllura në datat 2 dhe 3 prill, për shkak të një greve 48-orëshe të paralajmëruar. Për këtë arsye autoritet greke kanë njoftuar homologët shqiptarë në pikat e kalimit kufitar të Kakavijës, Kapshticës, qaf botë dhe tre urat, që të lajmërojnë pasagjerët që kishin planifikuar

Read More