April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e së shtunës në zonën e Fermentimit, në Shkodër. Sipas të dhënave paraprake, një person dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër, pas një konflikti të çastit me një qytetar tjetër. Incidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 në lagjen “Skënderbeg”. Ndërkohë, shërbimet e policisë kanë bërë

Read More
Bota Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në një shkollë fillore në Finlandë, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një shkollë fillore në Finlandë, ku si pasojë e të shtënave janë plagosur 3 fëmijë, njofton Reuters. Një i dyshuar, i cili po ashtu mësohet se është i mitur, është arrestuar. Mësohet se shkolla ka të regjistruar gjithsej 800 nxënës dhe 90 persona pjesë e stafit.

Read More
Bota Lajmi i fundit

Të shtënat ndaj kryetarit të Komunës në Maqedoninë e Veriut, policia: Janë plagosur dy personat që e shoqëronin

Policia e Maqedonisë së Veriut ka dhënë detaje në lidhje me atentatin e ditës së sotme ndaj kryetarit të Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibrahimi. Sipas policisë, shënjestra ka qenë kryetari, por nga ngjarja kanë mbetur të plagosur dy personat që e shoqëronin. Eshtref S. dhe Advan. A (djali i shoferit të kryetarit Ibrahimi) i janë

Read More