April 17, 2024
Tirana, Albania
Bota Lajmi i fundit

Orteku godet resortin e skive në Zvicër, të paktën 3 viktima

Tre persona humbën jetën dhe një tjetër mbeti i plagosur si pasojë e një orteku që goditi zonën e Zermat në Zvicër, një lokalitet i njohur për resortet e skiimit. Policia e kantonit të Vallese ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po kërkon nën masivin e borës, pasi ka dyshimet se mund të ketë dhe

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Tragjike në Itali, DJ shqiptar vdes në aksident rrugor, Ferrari i tij shpërtheu në flakë

Një shqiptar nga Kosova, me banim në Zvicër ka humbur jetën në mënyrë tragjike në një aksident automobilistik në Itainë veriore. Sipas mediave, shqiptar ishte me profesione DJ, ndërsa makina Ferrari me të cilin ai po udhëtonte u bë copash, më pas shpërtheu edhe në flakë. Mediat italiane shkruajnë se Ferrari GT C4 i bardhë

Read More