April 12, 2024
Tirana, Albania
Politikë

75 vite NATO, uron politika shqiptare: Pa Aleancën, siguria globale, e paimagjinueshme

Sot 75 vite më parë, mori jetë një nga Aleancat më të mëdha ushtarake dhe politike në botë, NATO (North Atlantic Treaty Organization). E në këtë ditë të shënuar, nuk kanë munguar urimet nga politika shqiptare, nisur nga fakti se prej 15 vitesh, edhe vendi ynë është pjesë e kësaj Aleance. Presidenti Bajram Begaj vë

Read More
Politikë

Shqipëria 15 vite në NATO, Rama falenderon DASH për urimin: Nder për ne që qëndrojmë krah për krah me aleatët

Kryeministri Edi Rama ka falenderuar Sekretarin amerikan të Shtetit, Antony Blinken, pas urimit të DASH për 15-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.   Rama shprehet në postimin e tij në platformën X, se ky 15-vjetor për Shqipërinë nuk është vetëm një festë për arritjet që vendi ka bërë në të shkuarën, por edhe një

Read More