April 12, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Skandali i “TIMS”, kush janë dy drejtuesit e lartë nën hetim nga SHISH dhe pse AMP zvarrit procedurën?

Disa ditë më parë, opinioni publik u trondit nga një ngjarje tepër e rëndë shtetërore, që ka të bëjë me sigurinë e qytetarëve shqiptarë, veprim ky i orkestruar nga brenda institucionit që duhet të mbrojë jo vetëm sigurinë tonë fizike, por edhe atë kibernetike, pikërisht Policia e Shtetit. Ishte shefi i IT-ve të Policisë së

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Vetëm gjatë vitit 2023, SPAK: Përgjuam 3335 numra celularë!

Përpara trupës së KLP-së, kreu i SPAK, Altin Dumani ka bërë bilancin e institucionit që ai drejton përgjatë 2023., teksa është ndalur edhe te mënyrat e përdorura nga institucioni që ai drejton në kuadër të hetimeve për çështje të ndryshme, për të cilat është dashur aplikimi i përgjimeve telefonike. Kështu, një analizën e plotë të publikuar nga

Read More