April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Plagosje me armë zjarri në Velipojë, kush është i plagosuri?

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e së martës në malin e Kolajve, në Velipojë. Njoftohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 21:45 kur në  rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri Emiljano Paloka, 27 vjeç. I riu, banues në fshatin Pulaj-Plazhë, është transportuar për ndihmë mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë,

Read More
Bota Lajmi i fundit

Të shtënat ndaj kryetarit të Komunës në Maqedoninë e Veriut, policia: Janë plagosur dy personat që e shoqëronin

Policia e Maqedonisë së Veriut ka dhënë detaje në lidhje me atentatin e ditës së sotme ndaj kryetarit të Komunës së Haraçinës, Ridvan Ibrahimi. Sipas policisë, shënjestra ka qenë kryetari, por nga ngjarja kanë mbetur të plagosur dy personat që e shoqëronin. Eshtref S. dhe Advan. A (djali i shoferit të kryetarit Ibrahimi) i janë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Plas sherri në një lokal në Vlorë, ndërhyjnë efektivët e FNSH

Konflikti midis dy personave brenda një lokali në lagjen “Pavarësia” të Vlorës, ka bërë që në zonë të zbarkojnë efektivët e FNSH-së. Një prej të rinjve i përfshirë në konflikt sapo ka parë policinë është larguar me vrap. Ai është ndjekur nga efektivët e policisë, por ka qenë i pamundur neutralizimi i tij. Pasi janë

Read More