May 13, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Bie nga 10 metra lartësi gjatë punës në Milano, 18-vjeçari shqiptar në gjendje të rëndë shëndetësore

Një 18-vjeçar shqiptar i cili punonte në një kantier ndërtimi në Milano, ka rënë nga një lartësi prej 10 metrash. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 15:00 në afërsi të Via Senato në Milano.

 

I riu ka mbetur i plagosur rëndë nga rënia në një boshllëk, dhe Zjarrfikësja e Milanos ndërhyri për nxjerrjen e tij në sipërfaqe. 18-vjeçari është transportuar në spital dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Autoritetet italiane ndodhen në vendngjarje për të sqaruar rrethanat e aksidentit.