June 5, 2024
Aktualitet Lajmi i fundit

Vranësira dhe reshje shiu në zonat malore, parashikimi i motit për sot

Dita e sotme do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike realaivisht të qëndrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe në orët e mesditës zhvillim të vranësirave përgjatë relieveve malore aty ku dhe do të pasohen nga reshje shiu.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 11 / 21 °C,

 

në vendet e ulëta: 10 / 22 °C,

 

në vendet malore: 7 / 19 °C.