May 13, 2024
Tirana, Albania
Sport

Me sytë nga shqiptarët, pas Mitaj, Juventus shpreh interes dhe për Edon Zhegrovën

Nga Mitaj dhe Shpendi, tani në skenë për Juventusin del dhe Edon Zhegrova. Bardhezinjtë duken se do  i kushtojnë një vëmendje të veçantë futbollistëve shqiptar në merkaton e verës, kjo dhe për shkak se duke nisur nga sezoni i ardhshëm nuk do të quhen më ekstra komunitarë.

Sipas Tuttosport, Zonja e vjetër është gati për t’u ulur në bisedime me agjentin e Zhegrovës i cili aktualisht ka një kontratë me  Lille deri në vitin 2026. 25 vjeçari kosovar vlerësohet rreth 15 milionë euro ndërsa  bardhezinjtë mund të shfrytëzojnë dhe raportet e mira që kanë me klubin francez. Edhe për Mitajn, bardhezinjtë  vijojnë të shfaqin interes.

Sipas mediave italiane,  rusët  kërkojnë 8-10 milionë euro për mbrojtësin shqiptar . Juventus kërkon ta afrojë Mitajn dhe si një alternative e mirë për të ardhmen. Vetëm 20 vjeç, lojtari premton një të ardhme të sigurt në repartin difensiv.

Leave feedback about this

  • Quality
  • Price
  • Service

PROS

+
Add Field

CONS

+
Add Field
Choose Image