April 17, 2024
Tirana, Albania
Kronikë Lajmi i fundit

Dha emër të rremë duke pretenduar se ishte grek, korrieri shqiptar i kokainës dënohet me dy vite burg në Angli

Një shqiptar është burgosur dhe do të deportohet pasi policia e ndaloi me kokainë me vlerë prej 20,000 £ në A30 pranë Okehampton. Delir Visha kishte mbërritur në Britani ilegalisht duke kaluar Kanalin Anglez me një varkë të vogël dhe ishte nën presion në trafik droge për të shlyer borxhin e tij për udhëtimin. Ai

Read More
Bota

Aludon mbi kokainën në Shtëpinë e Bardhë, Trump i kërkon Biden testin e drogës: Ishte “flakë” në Kongres

Donald Trump pretendon se presidenti amerikan, Joe Biden, ka marrë drogë përpara fjalimit për gjendjen e kombit në Kongres muajin e kaluar. Kandidati republikan u shpreh i habitur se si kreu i Shtëpisë së Bardhë e nisi adresimin e tij shumë i zjarrtë me energji, por që ishte fikur shpejt në fund. “Ka diçka që

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

“Trafik droge nga Shqipëria”, 13 të arrestuar në Itali, hetimi nisi nga një ngjarje e 2020-s

Dhjetëra karabinierë nga komanda Latina dhe Catania në Itali u angazhuan në një operacion për ekzekutimin e 13 urdhër arresteve ndaj të dyshuarve për trafik ndërkombëtar droge nga Italia. Kilogramë droge të ardhur nga Shqipëria, fshiheshin në kamionë falë vende të improvizuara brenda tyre. Bëhet fjalë për kokainë, hashash dhe marijuanë gati për t’u shitur

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

U kap duke i shitur drogë një klienti, vihet në pranga 18-vjeçari shqiptar në Napoli

Një 18-vjeçar është arrestuar nga policia në zonën e Napolit në Itali, i cili  u kap duke i shitr drogë një 42-vjeçari nga Caserta. I riu shqiptar, pasi i ka shitur dozën blerësit të tij, në këmbim të 30 eurove, ka vënë re mbërritjen e policisë, ka bërë klientin të zbresë nga makina dhe befas

Read More