April 12, 2024
Tirana, Albania
Aktualitet Denonco Lajmi i fundit Më të lexuarat

Skandali i “TIMS”, kush janë dy drejtuesit e lartë nën hetim nga SHISH dhe pse AMP zvarrit procedurën?

Disa ditë më parë, opinioni publik u trondit nga një ngjarje tepër e rëndë shtetërore, që ka të bëjë me sigurinë e qytetarëve shqiptarë, veprim ky i orkestruar nga brenda institucionit që duhet të mbrojë jo vetëm sigurinë tonë fizike, por edhe atë kibernetike, pikërisht Policia e Shtetit. Ishte shefi i IT-ve të Policisë së

Read More
Aktualitet Lajmi i fundit

Inerte në rrugë dhe ndërtime pa leje, policia në Dhërmi thirrje operatorëve turistikë: Do përgjigjeni ligjërisht!

Policia e Vlorës ka nisur kontrolle në vijën bregdetare me qëllim parandalimin e krimeve mjedisore, kryesish ndotjes së mjedisit dhe ndërtimeve pa leje në zonën bregdetare. Është konstatuar se shumë operatorë turistikë kanë filluar të bëjnë gati ambientet dhe gjatë punës ka ndotur mjedisin, duke hedhur inerte në rrugë apo në  hapësira publike. Si rezultat

Read More
Kosova

Tentoi të largohej nga vendi me 10 kg heroinë me vlerë 200 mijë euro, arrestohet kosovari në Merdarë

Një shtetas kosovar është arrestuar nga policia e Kosovës në Merdarë, pasi u kap në automjet me 20 pako me lëndë narkotike të llojit heroinë. Pesha e pakove arrinte vlerën e 10 kilogramëve dhe kap vlerën e 200 mijë eurove. Kosovari me dy shtetësi  atë kosovare dhe atë kroate po udhëtonte me një automjet me

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Aksident i rëndë në Pejë, makina përplas dy fëmijë dhe tenton të largohet

Një makinë ka aksidentuar dy fëmijë në Pejë dhe më pas ka tentuar të largohet nga vendi i ngjarjes, por është bllokuar nga kalimtarët e rastit. Policia e Pejës bën me dije se fëmijët e aksidentuar janë dërguar në spital. “Sot rreth orë s14:45 policia është njoftuar për një aksident. Në këtë aksident kanë qenë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Parandalohet ngjarja kriminale, lëvizte me mina dhe eksploziv me vete, arrestohet 45-vjeçari në Rrëshen

Një ngjarje kriminale që do të kryhej me mina me telekomandë është parandaluar nga policia. 45-vjeçari, Arili Kaliaj nga Lura është arrestuar në hyrje të Rrëshenit dhe kishte me vete eksploziv të lidhur me kapsolla dentonatore dhe lëndë eksplozive. Gjatë kontrollit në banesë në Lurë, policia i gjeti 2 armë zjarri, lëndë eksplozive si ajo që

Read More
Kronikë

Zbardhet atentati ndaj 24-vjeçarit në Shkodër, arrestohet autori

Pa kaluar 24 orë, është zbardhur atentati ndaj 24-vjeçarit të regjistruar ditën e djeshme në Shkodër. Mësohet se autor është M. Ç., 50 vjeç, banues në Shkodër, i cili është vënë në prangat e policisë. Nga hetimet është mësuar sr 50-vjeçari, për shkak të një konflikti të çastit, për motive të dobëta, ka tentuar të

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e së shtunës në zonën e Fermentimit, në Shkodër. Sipas të dhënave paraprake, një person dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri në ajër, pas një konflikti të çastit me një qytetar tjetër. Incidenti ka ndodhur rreth orës 16:00 në lagjen “Skënderbeg”. Ndërkohë, shërbimet e policisë kanë bërë

Read More
Kronikë Lajmi i fundit

Dha emër të rremë duke pretenduar se ishte grek, korrieri shqiptar i kokainës dënohet me dy vite burg në Angli

Një shqiptar është burgosur dhe do të deportohet pasi policia e ndaloi me kokainë me vlerë prej 20,000 £ në A30 pranë Okehampton. Delir Visha kishte mbërritur në Britani ilegalisht duke kaluar Kanalin Anglez me një varkë të vogël dhe ishte nën presion në trafik droge për të shlyer borxhin e tij për udhëtimin. Ai

Read More
Kosova

Aksident në Kosovë, përplasen dy makina, 9 persona përfundojnë në spital

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur në Klinë të Kosovës. Në aksident janë përfshirë dy automjete të cilat janë përplasur me njëra-tjetrën. Lajmin e ka konfirmuar për mediat në Kosovë, zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Driton Rugova. Ai tha se të lënduarit janë dërguar në spital për të marrë ndihmën e nevojshme

Read More
Kosova Lajmi i fundit

Pretendonin të bëheshin pjesë e policisë së Kosovës, përjashtohen 8 persona, dolën pozitivë në testet e drogës

Testimet e fundit të pretenduesve për kadetë në Policinë e Kosovës zbuluan se së paku 13 nga afro 1.000 të testuarit, rezultuan pozitivë për përdorimin e drogave. Së paku tetë prej tyre u përjashtuan nga procesi i rekrutimit. Në shqyrtimin e rasteve të tyre tashmë janë të përfshira edhe gjykatat. Për t’u pranuar në Policinë

Read More